עמוד הבית > בלוג > הלוואות לחברות – פתרון קסם
לד אביבים 12.06.19

הלוואות לחברות – פתרון קסם

נשמח לדירוג

חברות רבות כמו גם ארגונים או בתי עסק מוצאים את עצמם כיום מתמודדים מול קשיים כלכליים כאשר הם חיים ממש 'מהיד לפה'. הם משלמים את משכורותיהם של העובדים, קונים את מה שהעסק תצריך אך אין להם את מרווח הנשימה להרחיב את גבולות העסק, להצמיח אותו גבוה יותר ולמנף אותו עוד. המצוקה הזו גורמת לכך כי חברות הללו מדשדשות במקום אחד לא בגלל שאין להם חזון ולא בגלל שאין להם את הכלים להתרחב. הכסף – הוא זה שתוקע מקלות בגלגלים שלהם ואלו אינם מצליחים להמשיך לנוע.

כי כמו בהרבה דברים אחרים – הכסף יענה (או לא יענה) את הכול…

הלוואות לחברות – פתרון קסם

אז כאן ישנה האפשרות ליטול הלוואה ובאמצעות הכסף הזה להרחיב את ההשקעה בעסק. בעקבות זאת ניתן יהיה לקוות גם להרחבת העסק.

כאשר מדובר בהלוואה, על פי רוב, הכתובת הראשונה תהיה כמובן הבנק. בבנק יש לנו את האפשרות להוציא 'הלוואה ברגע' לבקש משכנתא ובקיצור ליהנות מסכומי כסף גדולים שיאפשרו לנו להצמיח את החברה, הארגון או העסק. אך יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הלוואה בנקאית היא הלוואה הרבה יותר מחייבת והיא גם הרבה יותר לוחצת מכל הלוואה אחרת. היות וההלוואה הבנקאית היוצאת מאותו החשבון של בית העסק, יגרום למנהלי הבנק לשמור ולהשגיח בשבע עיניים על החשבון הלווה על מנת לוודא כי החברה אכן תצליח לעמוד בהחזרים. מה שאומר כי בפועל ההתנהלות הבנקאית תהפוך להיות הרבה יותר מוגבלת ומגבילה והיא תלחיץ את החברה בכל פעולה אותה הם ירצו לבצע.

מה שיקרה בפועל הוא שהחברה לא רק שלא תוכל להמשילך להתפתח אלא שגם חשבון הבנק שלה יהפוך למוגבל ולמעשה העסק לא ירוויח כאן שום דבר מההלוואה.

הלוואות חוץ בנקאיות לחברות

הלוואה חוץ בנקאית לחברות

בדיוק מסיבה זו קמו להן החברות השונות אשר אלו מציעות מתן הלוואות לחברות ועסקים במסגרת חוץ בנקאיות.

ההלוואות החוץ בנקאיות הן הלוואות אשר אינן קשורות כלל לכל מה שקורה ומתרחש בבנק. הלווה לא יצטרך לתת דין וחשבון לחברה המלווה בדבר ההתנהלות הבנקאית שלו. הוא לא יהפוך להיות למוגבל מבחינת ההתנהלות בחשבון הבנק ולמעשה ההלוואה הזו בהחלט תאפשר את המרחב להגדיל ולהרחיב את הפעילות העסקית.

החברה אף תציע בדרך כלל פריסה נוחה להחזר החוב, היא לא תלחץ להתחיל בתשלומים מיד בחודש הראשון אלא שהיא תאפשר לעסק להשקיע את הכסף ולנסות להגדיל את ההכנסות שלה. כאשר העסק אכן יצליח לבצע את הדבר ולהגשים את החלום של הרחבת העסק, התוצאה תהיה שהיא אכן תוכל לשלם ולהחזיר את החוב בקלות רבה.

חשוב להכיר את החברות החוץ בנקאיות ולהכיר את האפשריות השונות אותן הן מציעות כאשר על פי זה ניתן יהיה לתכנן את המהלכים בצורה חכמה יותר ולהגדיל את מחזור העסקים ללא כאבי ראש מיותרים ומגבילים.