עמוד הבית > בלוג > אייל סיטהכל – יתרונות של תרומה לקהילה
לד אביבים 11.03.19

אייל סיטהכל – יתרונות של תרומה לקהילה

נשמח לדירוג

הרבה פעמים כשאנחנו רוצים למדוד יתרונות של פעולה מסוימת, אז אנחנו בוחנים אותם על פי נתונים מספריים, כלכליים, מהי שורת הרווח, כמה אנחנו מרוויחים או כמה אנחנו חוסכים. זה טבעי מאחר ומבחינתנו כל העולם, כל החיים, מתנהלים על פי אמות מידה כלכליות, במיוחד שהגישה עליה גדלנו כל השנים היא, הכל עולה כסף, אפילו הזמן שלנו, ולכן אנחנו צריכים למדוד כמה כל דבר עולה.

אך יש דברים שהם מעבר לכך, יש להם חשיבות כלכלית ויש גם יתרונות כלכליים בדבר, אך הם רק חלק מהעניין ולא הכל. דוגמא טובה לכך זו תרומה לקהילה.

כשאנחנו מחליטים לתרום לקהילה, בין אם זה כסף, מזון, ביגוד, זמן, או כל דבר אחר, לא משנה דרך מה וכיצד אנחנו עושים את זה. בין אם זה דרך שירות צבאי, דרך התנדבות בעמותות וארגונים, דרך גיוס כספים או מתן תרומה, ובין אם זה בדרכים אחרות, הרי שאנחנו יכולים למדוד את היתרונות שבפעולה שלנו מבחינה כלכלית, מספרית, אך אנחנו יכולים גם לבחון את זה בדרכים אחרות.

לפני שנציג את היתרונות של תרומה לקהילה, צריך לומר, התרומה צריכה לבוא מרצון, כלומר אנחנו צריכים לרצות לתרום, אנחנו צריכים להבין את החשיבות והמטרה שבתרומה, והדבר הכי חשוב, עלינו לחנך את הילדים שלנו לתרום, אנחנו צריכים להחדיר בהם מגיל צעיר את המשמעות של תרומה לקהילה, כך הם כל הזמן יחשבו איך הם יכולים לעזור ולתרום, כך זה ייעשה על ידם באופן טבעי, אנחנו לא נצטרך להסביר להם ובטח שלא להכריח אותם.

אייל סיטהכל

אייל סיטהכל – מהן היתרונות של תרומות לקהילה?

ראשית, בכך שאנחנו תורמים לקהילה, אנחנו עוזרים לחלשים מאיתנו, אנחנו עוזרים לאנשים שאין להם את היכולת לעזור לעצמם, אנחנו עוזרים למי שהמדינה לא יכולה או לא רוצה לעזור. כך אנחנו לא משאירים אף אחד מאחור.

שנית, אנחנו לומדים על המשמעות של נתינה מבלי לבקש דבר בחזרה. בעולם בו אנחנו חיים, במציאות של ימנו, אנחנו תמיד מצפים לקבל משהו בתמורה, אנחנו עובדים אז אנחנו מצפים לקבל משכורת בתמורה, אנחנו עושים טובה למישהו אז אנחנו מצפים שהוא יחזיר לנו טובה, אך כשאנחנו תורמים אנחנו לא מצפים לקבל דבר בתמורה, זו המשמעות של תרומה ונתינה.

שלישית, יש לתרומות משמעות כלכלית. ברגע שכל אחד תורם, לא משנה אם זה כסף, מוצרים או זמן, הוא מגדיל בכך את העוגה שהכלל יכול ליהנות ממנה. ברגע שהוא מגדיל אותה, אז מגוון האפשרויות גדל. תתארו לעצמכם מצב בו אנשים חזקים עוזרים לאנשים חלשים, אז הם יכולים לצאת מהמצב בו הם נמצאים וכך הם יכולים לתרום בחזרה לקהילה, העוגה גדלה.

ארבע, כל תרומה שאנחנו מספקים, הופכת אותנו להיות אנשים הרבה יותר מודעים לסביבה, יותר קשובים, יותר אכפתיים.