עמוד הבית בלוג פתרונות מימון – הדרך הבטוחה לקחת הלוואה
פתרונות מימון – הדרך הבטוחה לקחת הלוואה
שתף
02 אוג 2020

מאז שנפלה עלינו מגיפת הקורונה, מיליוני ישראלים נכנסו לסחרור כלכלי. החשבונות, שכר הדירה, התשלומים לגני הילדים, כל אלו גורמים למחנק. 

פתאום מגיע העשירי לחודש ויורדות לנו כל הוראות הקבע בכרטיס האשראי, ואנו תוהים איך נעבור את החודש הזה, אם כבר עכשיו המינוס מאיים להטביע אותנו.

אז נשאלת השאלה, מה ניתן לעשות במצב בו ההוצאות נערמות ומיצינו את מסגרת האשראי בבנק? במצב כזה, ניתן לפנות לגורמים חוץ בנקאיים. גורמים אלו, יבקשו מהלווים את שלושת תלושי המשכורת האחרונים לשם הוכחת יכולת החזר ההלוואה.

בד בבד, חשוב להיזהר ולא לקחת הלוואות מכל גורם שמציע אותן. לכן, ישנם מספר דברים שכדאי לבדוק לפני שמשתמשים במימון חוץ בנקאי.  

מה מוודאים לפני שלוקחים הלוואה

ראשית, יש לבדוק האם לחברה המממנת יש רישיון של משרד האוצר.

שנית, יש לבדוק כמה זמן החברה קיימת. ככל שהחברה פעילה זמן רב יותר, כך ניתן להיות בטוחים בהיותה של החברה אמינה וחוקית.

שלישית, יש לוודא האם במקרה הצורך יהיה ניתן לדחות את החזר ההלוואה. לעיתים ישנן חברות שדורשות החזר מיידי של ההלוואה בטווח זמן של מספר שבועות. דרישה שאינה מאפשרת ללווים להחזיר את ההלוואה.

מימון משלים למשכנתא

בכל שנה, ישראלים לוקחים משכנתאות בהיקף של עשרות מיליארדי שקלים. רבים מהם בוחרים במסלול המשכנתא שהוצע להם בבנק. בהקשר זה, הלווים יכולים לחסוך הון רב וחשוב מזה, שקט נפשי, במידה והם היו מתייעצים עם יועץ משכנתא. בואו וניקח לדוגמה את משפחת מיכאלי. משפחה זו מעונינת לרכוש נכס בחיפה. לכן, הצעד הטוב ביותר עבורם יהיה להתייעץ עם יועץ משכנתא בחיפה. יועץ המשכנתא יתאים למשפחה את המסלול הטוב ביותר עבורה ויפנה אותה לגורמי המימון המתאימים.

הלוואות לעסקים

ישנם מקרים בהם ההלוואה נלקחת, לא למען מטרה פרטית, אלא לצורך מימון העסק. כידוע, מאז מרץ 2020 עסקים רבים נקלעו לקשיים וללא אפשרות לקבל אשראי. במצב זה נגזר על העסק לגסוס לאיטו.

בעל עסק שאינו רוצה לאבד את מטה לחמו, יכול לתכנן תכנית עסקית ובה הוא יחשב מה גובה הסכום שדרוש לו כדי שהעסק שלו ימשיך לפעול. לאחר מכן, הוא יפנה לגורם חוץ בנקאי שיתן לו את ההון הדרוש כדי להישאר פתוח ולהעניק שירות ללקוחותיו.

במידה והעסק שלכם הינו בבעלות מספר שותפים, אז אפשרי כי כל שותף בעסק יקח הלוואה על שמו. זאת כדי להגדיל את היקף האשראי שניתן יהיה להעמיד לטובת העסק. הלוואה זו יכולה להינתן במזומן או באמצעות מתן צ'קים ללווה.

לסיכום

לקיחת הלוואה מגורם חוץ בנקאי היא לעיתים כורח המציאות. חברת לד אביבים הינה חברה אמינה שתוכל להעניק לכם הלוואה באופן מיידי וללא צורך בערבים או בטחונות  אז התקשרו עכשיו לחברת לד אביבים והכסף כבר יהיה בדרך אליכם. 

לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו

אי־עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ט.ל.ח.

סגור טופס