עמוד הבית > בלוג > המחנק בבנק מקשה על העסק? כל הפתרונות לתזרים עסקי מוצלח
RONEN 18.03.20

המחנק בבנק מקשה על העסק? כל הפתרונות לתזרים עסקי מוצלח

המחנק בבנק מקשה על העסק? כל הפתרונות לתזרים עסקי מוצלח
5 (100%) 1 vote

בית העסק שלכם משרת את כל בני המשפחה ומהווה מקור ההכנסה המרכזי למשק הבית שלכם ושל העובדים שלכם. על כן, ההתנהלות הכלכלית שלכם, היא במידה רבה התנהלות בעלת השפעה על מגוון רחב של תחומי חיים אישיים ועסקיים. מצב כלכלי עגום של עסק קטן הוא כמעט במרבית המקרים, גזירת דין מוות על כלל העובדים והבעלים של העסק. ואולם, כיום ישנם בעלי עסקים שמצליחים להרים את הראש ולצאת ממצב כלכלי מאתגר, רק בזכות תכנון נכון לטווח האורך ותהליכי התייעלות כואבים אך הכרחיים.

שלוש דרכים לשפר את תזרים המזומן בעסק

תזרים המזומנים העסקי שלכם, יכול להשתפר משמעותי גם תחת קשיים כלכלים. זאת, רק אם תבחרו לרכז את המאמצים שלכם בשלושה אפיקים מרכזיים:

· התייעלות כלכלית – כשמדובר על התייעלות כלכלית, לרוב מדובר על צמצום ההוצאות אל מול ההכנסות השוטפות של העסק שלכם. במצב האופטימלי, אתם רוצים למצוא את ההוצאות השוליות ביותר, כמו הוצאות על ציוד משרדי ולצמצם דווקא אותן למינימום, כדי לא לפגוע בתזרים המזומנים השוטף והמחייב.

· מציאת ספקים חדשים – במדיה והמוצר שלכם לא מיוצר בתוך החברה, אתם יכולים להחליט שאתם בוחרים למצור יצקן וספק שמאפשרים לכל לשמור על אותה איכות מוצר, בהשקעה כספית נמוכה יותר. כך, במידה רבה תוכלו לצמצם את ההוצאות הייצור שלכם, מבלי לשנות את עלות המוצר ולפגוע בלקוחות שלכם.

·צמצום פעילות – המחלקות השונות בחברה שלכם, עוסקות כל העת בפעילות חשובה, אך בעת משבר או קושי כלכלי, ייתכן ואתם לא תוכלו להחזיק את כל המחלקות בפעילות מלאה לאורך זמן. ולכן, ראוי לחשוב על מחלקות בהן ניתן לצמצם בצורה משמעותית את הפעילות ובמידת הצורך גם לסיים את העסקתם של עובדים שונים.

במקרה הקיצון – פנייה לעזרת גורמי סיוע מקצועיים

בלית ברירה, כאשר כל צעדי ההתייעלות הללו לא מביאים לכדי הצלחה משמעותית, אתם צריכים לפנות לצעדים דרסטיים יותר. כדי לשמר את מאזן החברה בחיים, לצלוח את הקושי ולא לסגור את החברה, אתם יכולים לפנות לחברות ובעלי עסקים אשר מציעים ללקוחותיהם הלוואות לעסקים קטנים בינהן גם חברות אשר מציעות הלוואות מידיות במזומן. אמנם בעת משבר לא כל בעלי העסקים מוכנים לקחת על עצמם עוד התחייבויות כספיות, אך אם אתם מבצעים תכנון נכון לעתיד ואתם יכולים לראות בהסתכלות של עלות מול תועלת את ההיגיון שקיים בלקיחת ההלוואה, ייתכן וזו היא ההחלטה הנכונה ביותר לעסק שלכם.