עמוד הבית > בלוג > למה כדאי לעשות ביטוח ואלו ביטוחים קיימים?
לד אביבים 23.01.20

למה כדאי לעשות ביטוח ואלו ביטוחים קיימים?

נשמח לדירוג

הלוואה עשויה לעזור במקרים שונים, כמו: סגירת חובות, משכנתא, יציאה לחופשה, ודברים נוספים. לחלק גדול מן האנשים, לקיחת הלוואה היא אינה סיבה למסיבה. אנו חייבים להבין – הלוואה היא התחייבות מחייבת, ולרוב ללא כל ברירה. במטרה לייעל את התהליך ולקחת כמה שפחות הלוואות, קיימים ביטוחים. הביטוחים הללו עוזרים לנו מבחינה כלכלית ומספקים גב במקרים מסוימים. אז למה בכלל כדאי לעשות ביטוח? ובעצם אלו ביטוחים בכלל קיימים? אנחנו כאן עם התשובות.

למה כדאי לעשות ביטוח – התשובה בפנים

חברת הלוואות כשמה, היא בעצם ארגון, עסק, או חברה, שמטרתה היא לסייע לאנשים פרטיים ולגופים לקבל מימון עבור חלומותיהם, כמו: הקמת עסק חדש, קניית בית חלומות, יציאה לחופשה, קניית רכב, מוצרים מסוימים, סחורה, ועוד ועוד. במטרה לחסוך מעט כסף, ולהתחייב כמה שפחות, נוצרו הביטוחים. במקרה של פריצה, נצטרך לקנות רהיטים חדשים, או לקחת הלוואה לשם כך. במקרה זה, קיימת ביטוח תכולת הדירה אשר מסייעת לאנשים לחסוך כסף, ולקבל את הרכוש מחברת הביטוח, או לחלופין לקבל שווי כסף בתמורת הרהיטים שנגנבו. בעקבות נתון זה, עשיית ביטוח לדירה ולשאר הרהיטים עשויה לחסוך אלפי שקלים בשנה.

כמו כן, יש סיבות נוספות שבהם הביטוחים יכולים לסייע לנו. במקרים בודדים, ובכלל, נצטרך מפעם לפעם לשקול את נטילת ההלוואה. ההלוואה היא לא לרעתנו, אלה לטובתנו, חשוב לזכור זאת.

אלו ביטוחים בכלל קיימים?

ביטוחים נועדו לחסוך לנו לא מעט כסף, כך גם תחום ההלוואות. השאלה שנשאלת – "אוקי אז אלו ביטוחים בכלל קיימים? ומה כדאי?" אנחנו כאן עם התשובות לכך. 

  1. ביטוח דירה – ביטוח דירה הוא פשוט שקט נפשי לנו ולמשפחה. כאשר אנו יודעים שמישהו מאחורינו זה מאפשר לנו להתנהל טוב ביותר בחיים. למעשה, ביטוח דירה מחולק לכמה וכמה שלבים. בעיקרון, הביטוח נועד במקרים של שריפות, גניבות, ואי וודאות. ישנם ביטוחי דירה, שהתכולה נכללת כבר, וכאלה שלא.

  2. ביטוח רכב – גם כאן, ביטוח הרכב מכנה לנו את מלוא השקט הנפשי. ישנם מס' ביטוחי רכב חשובים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף, וביטוח צד ג'. שלושת מעולים וטובים, ביטוח החובה כפי שהוא מתואר, הוא חובה על כל בעל רכב. מלבדו, ביטוח מקיף מכסה את כל הנזקים שמתרחשים ברכב. ביטוח צד ג', מאפשר לנו להיות מכוסים בזמן של תאונה שהתרחשה על ידינו. בקיצור, ביטוחי רכב הוא תחום מורכב, רצוי להתייעץ עם סוכן הביטוח.
     
  3. ביטוח בריאות – ביטוח בריאות כשמו, הוא מכסה עלויות בריאותיות משלימות, כמו: ניתוחים וטיפולים רפואיים (גם בחו"ל), השתלות איברים, תרופות שאינן בסל, ועוד ועוד. כל אדם אשר מעוניין בבריאותו, מומלץ לבחור בביטוח זה.

  4. ביטוח פנסיוני – זה הביטוח בין החשובים בישראל! מדובר על ביטוח לגילאים המבוגרים יותר, בני 60 ומעלה. כלומר, בזמן הפרישה הביטוח מעניק לנו את השקט לפרוש ולקבל מענק מהמדינה. במילים אחרות – לאחר הפרישה, תינתן לנו מחברת הביטוח סכום כסף חודשי להתנהלות כלכלית. מדובר על סכום כסף שיאפשר לנו להתנהל בצורה נוחה יותר לאחר גיל ה- 67, כלומר – נקבל קצבה חודשית וקבועה מהמדינה.

בעת בחירת הביטוח הרצוי, כדאי להיכנס לאינטרנט ולעזור במחשבוני הביטוח לצורך בירור נתונים.
למידע נוסף אודות ביטוחים וסוגם, ניתן להיכנס לאתר הבא: https://www.7alonim.co.il/

לסיכום

הלוואה היא דרך נפלאה להסתדר עם הוצאות רצופות, יציאה לחופשה, תיקונים בבית, ומה לא. ומהצד השני, ביטוחים נועדו לכסות מצבים לא נעימים ולאפשר לנו לישון טוב בלילה. במידה ואתם מעוניינים לחסוך סכומי כסף גדולים, שקלו לקחת ביטוח, ואולי גם הלוואה קטנה בעתיד. אחרי הכל, שני התחומים הללו נועדו לעזור לנו להתנהל טוב יותר.